Історія, як вона є.

 

 

Ви ще досі не знаєте що таке Fixed? Він же фіксі, fixie, fixed, fixed gear. Давайте спробуємо відповісти на це питання. 

Fixed gear - це велосипед, у якого немає фрівіла, тобто у нього фіксована передача ( з англ. fixed gear ). Згадайте простий велосипед, ви крутите педалі - колесо крутиться і ви їдете, коли ж ви перестаєте крутити то колесо продовжує обертатись - це і є фрівіл. Але на фікседах немає барабанів, на таких велосипедах все просто - обертаєтся колеертаються педалі, тобто педалі обертаються завждипід час руху! Як вперед так і назад.

 

 

Основним елементом тут є втулка , на ній знаходиться різьба, на яку накручується зірка, звідси і такий ефект - обертається втулка з зіркою , отже обертаються педалі. Це дозволяє велосипедистам не використовувати гальма, а зупиняти короткочасними опорами руху педалей, а також їздити задом на перед.На треку в гонках постійно використовують фіксед гіри, але зараз їх все частіше можна побачити на вулицях міста.

 

Фіксед гіром не обов'язково повинен бути трековий або шосейний велосипед, фіксовану передачу можна зробити на будь-якому, навіть bmx'е. Іноді деякі велогонщики тренуються на фікседах взимку з низьким співвідношенням передач для поліпшення ефекту педалювання. У 50х роках в Англії часто брали участь в заїздах на час саме на таких велосипедах. У ті роки спортсмени могли дозволити собі тільки один велосипед, тому він повинен був бути максимально універсальним як для треку і шосе, так і для зимових тренувань. Фіксед гир вдало підходив під це, до появи в 60х роках задніх перемикачів.

З відродженням моди на фіксед гіри з'явилися й ті, хто присвятив себе фрістайлові катання на таких велосипедах, переймання багато елементів і трюки з mtb і bmx стріта (а деякі катаються і на дерть). Але є ті, які беруть в руки ключки і грають в урбан байк поло (або поло на велосипедах), побдробно про це ми вже писали тут ... Часом фіксед гіри використовуються в цирках або інших артистичних катаннях. Це обумовлюється тим, що на фікседе легко робити "трек стенд" (тримати рівновагу, стоячи на педалях).

 

Переваги та недоліки:

 Багато хто любить фіксед гіри за їх простоту, мінімалістичний вигляд і легкість в обслуговуванні. Більшість тих, хто почав кататися на таких велосипедах, не хочуть змінювати їх на інші - це захоплює, відкриваючи новий світ і можливості. Багатьом подобається і можливість управління заднім колесом і його обертанням (тобто ви в будь-який момент можете "застопорити" його, піти в занесення і т.д.). До безперечних плюсів можна віднести і якість педалювання, тільки на фікседе воно максимально ефективно.

До недоліків можна віднести складність педалювання, на великій швидкості шатуни з педалями обертаються дуже швидко (деколи 170 оборотів в хвилину), до того ж це знижує ефект гальмування (а різко зупиниться навряд чи удасться). Ще одним мінусом є складність подолання перешкод (наприклад бордюрів), адже на звичайному велосипеді в такі моменти ви перестаєте крутити педалі і группіруетесь, на фіксед гирі так зробити не вийде. Але все ж слід зазначити, що ці мінуси ставляться до новачків, а ті, хто вже не перший місяць катається з фіксовано передачею отримує від цього задоволення і не помічає всі перераховані складності. Та й катання brakeless (без гальм) не обов'язково, ви завжди можете поставити передній тормоз, що підвищить безпеку руху в місті.

 

Важливим елементом в фіксед гирі є Toe Clips - спеціальні застібки для ноги на педалі. Вони підвищують контроль педалювання і перешкоджають с'езжанію ноги. До того ж вони допомагають при гальмуванню короткочасними впливами на педалі (тобто коли ви перешкоджаєте обертанню педалей - це називається "Skid Stop"). Не маловажним фактором тут є і положення вашого тіла. Якщо ж поверхня дороги мокра, то ефективність такого методу різко спадає (а деколи загальмувати неможливо взагалі). Не варто забувати, що skid stop негативної впливає на коліна, тому будте акуратніше. До речі, в Німеччині, Австралії та деяких інших країнах забороняється законом їздити на велосипеді без гальм.

 

У всьому світі проходить величезна кількість змагань і заїздів, головними діючими особами яких є фіксед Гіри. Наприклад Alleycat гонки (одна з саміті популярних - це New York City's Monstertrack Alleycat) або трекові гонки Keirin в Японії, що користуються величезною популярністю.

 

Залиште свій коментар

0
умови використання.
  • Тут ще ніхто нічого не написав